Пізнай свій край

«Пізнай свій край» - проект розвитку бібліотечного туризму в публічній бібліотеці «Солом’янська» ЦБС Солом’янського району міста Києва. 
Місія – створення в мікрорайоні сучасного територіального інформаційного центру туристичних ресурсів.
Сьогодення вимагає забезпечення туристичної привабливості регіону. Для України розвиток туризму – один із найперспективніших напрямків. Сьогодні потенціал України як туристичного центру Східної Європи розкритий недостатньо. Інтерес до України інших країн, в силу різних причин, щороку збільшується. На часі гостро стоїть питання внутрішнього туризму України. Адже українці-туристи є величезним потенціалом для країни. Самі ж українці не ефективно використовують туристичні і рекреаційні ресурси, які можуть змінити їх життя, уникнути соціальної самотності і ізоляції соціально вразливих категорій наших співвітчизників, покращити якість життя. 
Краєзнавство завжди було пріоритетом діяльності публічних бібліотек. Бібліотека сьогодні – це відчинені двері у широкий світ. Варто зробити невелике зусилля, переступивши її поріг, щоб зачерпнути користі, наснаги, задоволення і трішки змінити на краще якість свого життя.

КИЇВ
Пам'ятник птаху
Мальовничі місця Київщини
Фонтан Самсон
Сила Києва!!!
Крутий і таємничий Смородинський узвіз
Український Єрусалим
Будинок, який оповитий легендами і міфами
Пам'ятник коханню
Київські фонтани Термена
Фунікулер- візитівка міста
Піски колишні та теперішні
Володимирський узвіз
Козяче болото
Найкрасивіші вулиці Києва

УКРАЇНА

Місто з інтернаціональним шармом(ч.1)
Ужгород-місто з інтернаціональним шармом(ч.2)
Перлина Закарпаття
Історія пам'ятки
Кафедральний костел Святого Мартіна
Мальовничі куточки Мукачева
Легенди замків Закарпаття ( Ч. 2)
Архітектурні, історичні памятки Кременця (Ч. 1)
Архітектурні, історичні памятки Кременця (Ч. 2)Місто з інтернаціональним шармом (ч.1)
Древнє і вічно молоде місто над Ужем...
Місто на семи пагорбах і трьох китах
Місто з легендарною фортецею і красивою природою
Дивовижа Закарпаття
Легенди і таємниці Аккерманської фортеці
Лемурійське озеро
Античне місто та невідома фортеця України
Біле озеро

Найкрасивіші місця для фотосесії в Києві: 23 локації

 Вийти на прогулянку в Києві і не зробити жодної фотографії чи навіть серії знімків просто нереально. Адже місто має стільки супер «фотогенічних» локацій для фотосесій: парки і панорами, романтичні набережні, атмосферні дворики, цікаві вулички і музеї. Отож, наша стаття буде про найідеальніші місця, де позувати, посміхатися, кричати «Cheeeeese» і ловити спалахи фотокамери: про місця для фотосесії в Києві.

 Пішохідний міст

 Парковий міст – єдиний пішохідний міст у Києві через Дніпро. Він веде з правого берега на Труханів острів – місце розваг та відпочинку. Міст побудували у 1956–1957 роках, але протягом останніх років, його дуже осучаснили: змінили покриття, освітлення, перила, додали розмітку. Парковий міст є частиною велосипедного маршруту від ЖМ Троєщина до Європейської площі, тому його територія розподілена між велосипедистами і пішоходами. З мосту відкривається чудовий вид на Дніпро, Поділ, київські схили, а ввечері завдяки кольоровій підсвітці він справляє просто неймовірне враження. І взагалі, силует мосту можна вважати одним з найвпізнаваніших у панорамі столиці. 


Парковий (Пішохідний) міст. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group.

 Як доїхати: щоб дістатися до мосту найшвидшим способом, потрібно пройти від станції метро «Поштова площа»10 хвилин вздовж набережної вправо.

 GPS координати: 50.457000, 30.534500.


 Парк «Кіото» 

Парк «Кіото» заснували у 1972 році між станціями метро «Чернігівська» та «Лісова» з нагоди підписання договору про «братерство» між Києвом та японським містом Кіото. Нещодавно парк відреставрували, і він прекрасно підходить для фотосесій і відпочинку у будь-яку пору року і дня. Тут ви знайдете і сад каменів, і пагоду, і торії, і струмочки з містками, і, звичайно, алею сакур (яка, до речі, є найдовшою у світі, майже 1 км!). 

Парк Кіото. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: парк розташований вздовж вулиці Кіото, кілька хвилин від станції метро «Лісова». 

GPS координати: 50.464083, 30.638778.


 Співоче поле

 Співочим полем у Києві називають територію Печерського ландшафтного парку, призначену для проведення різноманітних культурних заходів. Найвідомішими з них є етнічно-музичний фестиваль «Країна мрій», який щоліта організовується Олегом Скрипкою; ну і, звичайно ж, виставки квітів. Те, що виробляють з рослинами майстри, просто вражає красою і масштабами. 

Співоче поле. IGotoWorld Photo Group.

 Як доїхати: дістатися до Співочого поля дуже просто: від станції метро «Арсенальна» потрібно йти пішки 15–20 хвилин у напрямку Батьківщини-Матері. Також можна доїхати автобусом № 51 та маршрутним таксі № 500 (зупинка «Парк відпочинку»). Або ж просто спуститися вулицею Лаврською. 

GPS координати: 50.430500, 30.563600. 

Парк Шевченка

 Парк імені Тараса Шевченка або, як його ще називають студенти КНУ, – «Зелений корпус», вважається найменшим у столиці, але це ніяк не впливає на його популярність. Парк на цьому місці з’явився  ще наприкінці 19 століття і звався Університетським, потім – Миколаївським (на честь Миколи І) і лише в 30-х роках 20 століття став імені Шевченка. Його унікальною особливістю є шахові турніри, що проводяться тут місцевими завсідниками. Крім того, парк відомий фонтаном з обрисами Чорного моря, найстарішим у місті громадським туалетом, незвичайними скульптурами і лавками, на яких, звичайно ж, виходять оригінальні фото. 

Парк Шевченка. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group.

 Як доїхати: парк розташований на вулиці Володимирській, поряд із станцією метро «Площа Льва Толстого». 

GPS координати: 50.441900, 30.513100. 


Ботанічний сад імені Гришка

 Національний ботанічний сад за масштабами, різноманітністю флори та науково-технічним рівнем стоїть поряд з найвідомішими садами Європи. Його колекційний фонд налічує майже 11,2 тис. таксонів. Серед них унікальні колекції тропічних та субтропічних рослин, зокрема неймовірне зібрання орхідей; 21 з 28 існуючих видів бузку (друге місце у світі); експозиції української флори, Середньої Азії, Кавказу, Алтаю і Західного Сибіру, Далекого Сходу, а з 2012 року – навіть є Корейський сад. Тільки уявіть, скільки чудових фото можна тут зробити. 

Ботанічний сад імені Гришка. Автор фото: Yuriy Perebayev IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України розташований у Печерському районі Києва. До нього можна доїхати маршруткою № 62 або тролейбусом № 14 від станції метро «Печерська». 

GPS координати: 50.414900, 30.562800.

 Маріїнський парк 

Маючи майже 150-літню історію, Маріїнський парк вважається одним з найстаріших у столиці. Його відкрили поряд з однойменним палацом за ініціативи дружини імператора Олександра ІІ – Марії. Зараз же це одне з улюблених місць киян і гостей міста. Тут танцюють латиноамериканські танці, слухають живу музику і дивляться кіно під відкритим небом у літній сцені «Ракушка», катаються на сігвеях, роликах, милуються прекрасною панорамою міста з оглядового майданчика і роблять найзворушливіші зізнання на мосту закоханих. 

Маріїнський парк. Автор фото: Netmate, wikimedia.org.  

Як доїхати: парк розташований вздовж вулиці Грушевського, 5 хвилин пішки від станції метро «Арсенальна».

 GPS координати: 50.446944, 30.539722.

 Скансен «Пирогів»

 Музей народної архітектури та побуту «Пирогів» є найбільшим подібним музеєм в Україні. На площі 150 га за допомогою майже 300 архітектурних експонатів народного будівництва 16–20 століть відтворено особливості поселень на різних територіях України: Наддніпрянщина, Полісся, Карпати, Слобожанщина, Поділля, Таврія. Найстаріша хата, представлена тут, дійшла до нас аж з 1580 року! Цікаву екскурсію в Пирогів можна доповнити пікніком, прогулянкою на конях, катанням на велосипедах, а якщо приїхати на вихідні або свята, то ще й взяти участь у різноманітних майстер-класах, національних гуляннях та обрядах, ну і фотосесію влаштувати не забудьте. 

Пирогів. Автор фото: Yuriy Perebayev IGotoWorld Photo Group.

 Як дістатися: дістатися до музею можна таким транспортом: від станції метро «Либідська» – тролейбус № 11; від Бессарабського ринку – маршрутне таксі № 156; від Дарницької площі, станції метро «Дружби народів» – маршрутне таксі № 172; від станції метро «Академмістечко» – маршрутне таксі № 576; від станції метро «Лук'янівська» – маршрутне таксі № 496. 

GPS координати: 50.353400, 30.503600. 

Оглядовий майданчик біля Старокиївської гори 

Резонансне відкриття оновлених сходів між Пейзажною алеєю та урочищем Гончарі-Кожум'яки мало кого залишило байдужим. Улітку тут, на місці старих дерев'яних сходів, установили нові, з LED-освітленням та хорошою інфраструктурою довкола. Вони вже увійшли в ТОП місць любителів прогулянок вечірнім містом. Крім того, з оглядового майданчика під Старокиївською горою відкривається неймовірний вид на казкову Воздвиженку і Київські гори. На такому чудовому фоні гріх не попозувати. 

Сходи з Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум'яки. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: до сходів і оглядового майданчика краще спускатися з Пейзажної алеї, що розташована за 20 хвилин ходьби від станції метро «Золоті ворота» або «Майдан Незалежності».

 GPS координати: 50.458472, 30.514333.

 Гора Щекавиця 

Гори, іменовані на честь братів Кия, Щека, Хорива, відомі нам ще зі школи, розташовані в самому серці Києва на Подолі. Щекавиця має ще одну назву – Олегова, адже саме тут, за легендою, розташована могила віщого князя. Орієнтиром на правильну гору слугує радіовишка, встановлена тут у 50-х роках 20 століття. Це одне з наймістичніших місць Києва. Раніше тут було кладовище, де поховано багато видатних киян, а зараз  – перша і єдина в місті мечеть, православна і протестантська святині. Крім того, особливістю гори є оглядовий майданчик, звідки видно 5 мікрорайонів Києва! Він відомий під назвою «Майданчик на 270 °» і є найбільшою природною панорамою у столиці. Про прекрасні краєвиди з Щекавиці писав навіть Булгаков! Оглядовий майданчик на Щекавиці. 

Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: Щекавиця розташована між вулицями Кирилівська, Глибочицька і Нижньоюрківська. Є прохід з Олегівської або Лук'янівської вулиць, найближча станція метро – «Контрактова площа». 

GPS координати: 50.465278, 30.497778. 

Майдан Незалежності 

Сучасного вигляду Майдан набув після реконструкції у 2001 році. Саме тоді тут з’явилися комплекси адміністративно-громадських споруд, фонтани, монумент Незалежності у вигляді колони з фігурою жінки на вершині – символ вільної України, пам’ятник засновникам Києва, відреставровані Лядські ворота, торговельний центр «Глобус». Відносно новою родзинкою, що приваблює в це місце тисячі людей, є захоплююче світло-музичне шоу фонтанів, яке регулярно вибухає на Майдані теплими вечорами з 2017 року. 

Майдан Незалежності. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: станція метро «Майдан Незалежності». 

GPS координати: 50.450412, 30.523603.

 Софійська площа

 Софійська площа названа так на честь Софійського собору, що був побудований тут у 1036 році і вважається найстарішою спорудою Києва. Ще за часів Київської Русі площа стала місцем зборів громади і торжищ. Тут вітали війська Богдана Хмельницького з перемогою над поляками і на пам’ять про це наприкінці 19 століття на площі встановили монумент гетьманові. У 1919 році тут був проголошений Акт злуки Української народної республіки і Західної Української Народної Республіки, а пізніше відбулася ще низка суспільно-важливих подій. Зараз на Софіївській площі теж проходять найбільші святкування, а віднедавна тут встановлюють головну ялинку країни. 

Софійська площа. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: 10 хвилин пішки від станції метро «Майдан Незалежності» або «Золоті ворота».

 GPS координати: 50.453141, 30.515374. 

Пейзажна алея 

Пейзажна алея була відкрита у 1980 році по лінії оборонних валів, що проходили тут ще за часів Київської Русі. У 2009 році, з відкриттям скверу і майданчика, Пейзажка перетворилася на територію казки і дитинства. Тут з’явилися скульптури, фонтани, лавки, дитячі гірки найрізноманітніших форм і образів. І все це викладено мозаїками, що переливаються під сонячними променями. Чого вартий, наприклад, 30-метровий кіт-багатоніжка, кольорові «пісяючі» хлопчики, Аліса та Маленький Принц. Варто тільки сюди потрапити – і ідей для фото з’явиться море. 

Пейзажна алея. Автор фото: Yuriy Perebayev IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: Пейзажна алея розташована на перехресті вулиць Володимирської та Великої Житомирської. Орієнтиром може слугувати Національний історичний музей. Найближча станція метро – «Золоті Ворота».

GPS координати: 50.456161, 30.515350.

 Воздвиженка 

В урочищі Гончарі-Кожум’яки, між подільськими горами, ховається найелітніший і найкрасивіший житловий мікрорайон столиці – Воздвиженка. За легендою, саме тут колись мешкав Кирило Кожум’яка, що врятував киян від злого змія. А ще на Воздвиженці розташована церква, в якій хрестили відомого письменника Михайла Булгакова. З часів Київської Русі і до СРСР в урочищі жили ремісники, радянська влада хотіла знищити цей район, а потім відкрити на території заповідник «Древній Київ». Проте нічого з цього так і не відбулося, натомість у 2000-х з’явився житловий район, який через дороговизну житла і проблеми з комунікаціями залишився малозаселеним і здобув назву «мертвого міста» або «спальник мільйонерів». Хоча зараз у кольорових будинках на казкових вуличках вирує життя. Тут відкрили купу галерей, шоурумів, бутиків, закладів, студій; працює готель, знімають кліпи і фільми, проводять фотосесії. 

Площа Мистецтв, Воздвиженка.Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: потрапити на Воздвиженку можна, звернувши з Андріївського узвозу, біля будинку 22, або ж знизу за Житнім ринком. Найближче метро – «Контрактова площа». 

GPS координати: 50.460200, 30.509955. 

Андріївський узвіз 

Андріївський узвіз, відомий ще за княжих часів і, за легендою, названий так на честь Андрія Первозванного, величають київським Монмартром. Це ніби галерея під відкритим небом. Забудова узвозу збереглася з кінця 19 початку 20 століття, і, здається, вулиця досі передає атмосферу тих часів. Тут розгорталися події роману «Біла гвардія» Булгакова і п’єси Старицького «За двома зайцями». Майже кожна будівля має цікаву історію, пов’язана з якимись видатними іменами і оповита легендами. Серед найвідоміших: Замок Річарда, Андріївська церква, будинок Булгакова. А ще Андріївський узвіз має власний музей – «Музей однієї вулиці»! 

Андріївський узвіз. Автор фото: Yuriy Perebayev IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: потрапити на Андріївський узвіз можна, пройшовши кілька хвилин від станції метро «Контрактова площа». 

GPS координати: 50.459296, 30.517324. 

Мистецький Арсенал

 Культурно-мистецький і музейний комплекс «Мистецький Арсенал» відкритий для відвідувачів з 2009 року. На сьогодні він вважається найбільшим об’єктом такого типу в Україні. З часів заснування тут було реалізовано близько сотні проектів, зокрема «Скульптурний салон», «Kyiv art contemporary», Ukrainian Fashion Week, «Книжковий арсенал» тощо. Крім того, в «Мистецькому арсеналі» постійно проходить фестиваль «Арсенал ідей», спрямований на інноваційну освіту дітей, а також працюють лабораторії: театральна, літературна, сучасного мистецтва. Ще однією родзинкою є сама будівля, у якій все це відбувається, адже це був найбільший завод з виробництва зброї на всю губернію! Арсенал побудували наприкінці 18 століття, і він став першою будівлею в стилі класицизму в Києві. 

Мистецький арсенал. Автор фото: Tetiana Smirnova IGotoWorld Photo Group.

 Як доїхати: «Мистецький Арсенал» розташовано на вулиці Лаврській, 10-12. Найближча станція метро – «Арсенальна», звідти до комплексу один кілометр. 

GPS координати: 50.435100, 30.554000.

 Арт-завод «Платформа» 

Недалеко від парку, на території колишньої швейної фабрики, розташований найбільший і найвідоміший в Україні креативний кластер, який об’єднує виставкові майданчики, коворкінг, кав’ярню, фудкорт, арт-простір та зони відпочинку.  З 2014 року тут проводять фестивалі, концерти, виставки, святкування. Антураж довкола завжди вражає. Тому незалежно від того, прийдете ви сюди на якийсь івент чи в звичайний день, чудові фото – гарантовані. 

Арт-завод «Платформа». Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: вулиця Біломорська, 1; 10 хвилин пішки від станції метро «Лісова» в бік ТЦ «Даринок».

 GPS координати: 50.459972, 30.640250. 

Арт-причал

 Це прекрасне місце під Гаванським мостом у районі причалу № 2 дивовижно поєднує в собі дух річкової романтики, мистецтва та урбанізму. Галерея, що відкрилася тут у 2014 році, зараз слугує майданчиком для виставок, презентацій, майстер-класів та інших подій, іноді навіть міжнародного значення. А довкола – стіни, розмальовані яскравими графіті, мости, кораблі, Дніпро… Чудово насолодитися такими видами у м'яких кріслах з чашкою чогось смачненького перед панорамним вікном галереї. 

Арт-причал. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: вулиця Набережно-Хрещатицька, причал № 2; 10 хвилин пішки від станції метро «Контрактова площа».

 GPS координати: 50.468194, 30.525278. 

Національний музей історії України у Другій світовій війні 

Ідею створення в Києві музею історії війни, яка виникла ще в 1943-му, вдалося втілити лише в 1981 році. Саме з того дня існує Національний музей історії України у Другій світовій війні, який є найбільшим в Україні. У 16 залах музею виставлено більше 17 тисяч експонатів! Символом не тільки музею, а й столиці загалом є 100-метрова скульптура «Батьківщина-мати». Це найвищий монумент в Україні і 7-й у світі. Елементами скульптури є оглядові майданчики, з яких відкриваються неймовірні панорами столиці.  

Музей Історії України у Другій світовій війні. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: Національний музей історії України у Другій світовій війні розташований на вулиці Лаврській, 27 (станція метро «Арсенальна»). 

GPS координати: 50.427900, 30.564700.

 Музей авіації

 Державний музей авіації України імені Олега Антонова – наймолодший, проте найбільший історико-технічний музей країни. Його заснували у 2003 році на честь сторіччя світової авіації. Маючи близько 80 експонатів (пасажирських та навчально-тренувальних літаків, винищувачів, ракетоносців, вертольотів), київський авіамузей є 6-м у світі і 2-м на території СНД. У колекції представлено найбільший вертоліт Мі-26, літак, на якому літав Леонід Биков у фільмі «В бой идут одни старики», і ще багато цікавого. Додатковим бонусом є злітно-посадкова смуга аеропорту «Жуляни», розташована за 100 м за скляною огорожею. Тож відвідувачі музею можуть спостерігати і за літаками в дії в безпосередній близькості. 

Музей авіації.Автор фото: funtime.kiev.ua.

 Як доїхати: дістатися до музею легко маршруткою № 213 або тролейбусом № 22 від станцій метро «Дорогожичі» та «Шулявська», також можна їхати маршрутками № 302 від станції метро «Контрактова площа», № 368 від станції «Вокзальна». Виходити потрібно на зупинці «Вулиця Федора Андерса», а звідти повернути на вулицю Медову. 

GPS координати: 50.407222, 30.459444.

 Київ у мініатюрі

 Якщо хочеться побачити всі найвідоміші місця столиці, а часу обмаль, вам у парк «Київ у мініатюрі». Тут, щоб обійти близько 50 туристичних об’єктів Києва, вистачить навіть години. Споруди виконані в масштабі 1:33, але всі елементи передані максимально реалістично. Тут і Дніпро з мостами, і Хрещатик з Майданом, вокзал, аеропорт, найвідоміші церкви і адміністративні будівлі. Ну і яке ж місто без людей? Мініатюрний Київ має населення у 700 крихітних чоловічків, але продовжує розвиватися, як і старший брат, стрімкими темпами. 

Парк «Київ в мініатюрі». Автор фото: Yuriy Perebayev IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: найближча станція метро – «Гідропарк». «Київ у мініатюрі» розташований на території Гідропарку, біля ресторану «Млин». 

GPS координати: 50.448200, 30.580500. 

Фунікулер 

Київський фунікулер – ще один символ столиці і унікальний транспортний засіб з понад столітньою історією, що сполучає Верхнє місто з Подолом. Він вважається найбезпечнішим транспортом, адже за 113 років існування трапилася лише 1 аварія, і та без постраждалих. Поїздка триває кілька хвилин, і, якщо пощастить зайняти хороше місце, можна весь цей час насолоджуватися прекрасними панорамами набережної  і Подолу. 

Фунікулер.Автор фото: Yuriy Perebayev IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: нижня станція розташована біля виходу з метро «Поштова площа», а верхня – на початку вулиці Десятинна (найближче метро – «Майдан Незалежності»). 

GPS координати: 50.457700, 30.523500. 

Оглядовий майданчик на даху ЖК «Олександрівський»

 Мабуть, багато хто замислювався про фотосесію десь на висоті, щоб довкола тільки небо, а внизу місто, як на долоні. Маємо ідеальне місце для вас – відкритий дах на 25-типоверховому будинку на Севастопольській площі. Крім панорами міста зі 100-метрової висоти (видно навіть, як сідають і злітають літаки  в аеропорту «Жуляни»), вам запропонують напої, дивани та біноклі – усе, що потрібно для насолоди. 

Оглядовий майданчик на даху ЖК «Олександрівський». Автор фото: skyscrapercity.com. 

Як доїхати: оглядовий майданчик розташований на проспекті Валерія Лобановського, 4а. Від станції метро «Лук'янівська» або «Шулявська» потрібно доїхати до Севастопольської площі. Звідти 5 хвилин пройтися пішки.

 GPS координати: 50.42335510 30.46356964. 

Дворик на Хорива, 18/10 

 Дворики Подолу часто порівнюють з одеськими. Кожен з них, що ховається від перехожих за стінами та фасадами, має особливий шарм і атмосферу. Одним із найвідоміших і найколоритніших подільських двориків вважають той, що розташований по вулиці Хорива, 18/10. У цьому будинку з 1901 року була  шпалерна майстерня, магазин бляшаних виробів, майстерні з виготовлення чоловічого одягу та ремонту взуття, і навіть завод із виробництва штучних мінеральних вод. Зараз багато елементів у дворику розмалювали і розфарбували в яскраві кольори, що робить його атмосферу ще більш захоплюючою. 

Дворик на Хорива, 18/10. Автор фото: Iryna Makukha IGotoWorld Photo Group. 

Як доїхати: потрапити у дворик можна, пройшовши кілька хвилин від станції метро «Контрактова площа». 

GPS координати: 50.466791, 30.516503. 

Ну що, почитали про місця для фотосесії в Києві, надихнулися, придумали образ, причепурилися, зарядили гаджет, заправили плівку і погнали на фотополювання. Київ Романтичні місця Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)
Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/article/1210_samye-krasivye-mesta-dlya-fotosessii-v-kieve.htm


7 весняних чудес Києва

З настанням теплої пори року, коли весняні промінчики сонця прогрівають землю і розпускаються квіти, а дерева вбираються в зелені одежинки, Київ починає по-справжньому дихати весною. Відомий генерал Де Голль якось сказав про українську столицю: “Я бачив багато парків в містах, але місто в парку бачу вперше”. Через десятиліття цей афоризм все ще актуальний. Пропонуємо ознайомитися з сімома весняними чудесами Києва - найкрасивішими і кращими парками столиці, де можна повною мірою насолодитися природою, яка нарешті прокинулась.

Чудо №1. Голосіївський парк 
Магія цього чудового місця навесні приголомшує. Пройтися не поспішаючи стежками серед зеленіючих хащ і попетляти пагорбами під щебет птахів, що може бути краще? Зовсім поруч снують білки, які не бояться людей і цілком дружелюбно можуть прийняти з ваших рук горішок. Наявність озер, дитячих ігрових майданчиків і лавок також порадує відпочиваючих. Унікальність Голосіївського парку полягає в універсальності: він ідеально підійде для активного відпочинку великою компанією, так і для спокійної прогулянки на самоті.
Адреса: проспект Голосіївський, 87 (станція метро “Голосіївська”).

Чудо №2. Парк “Феофанія”
Парк “Феофанія” - дивовиже місце з особливою енергетикою. Не дарма він числиться пам’яткою садово-паркового мистецтва державного значення. У цьому парку гармонійно поєднано красу природу та сучасний ландшафтний дизайн. Тут можна забути про всі проблеми і розслабитися всією сім’єю, з коханою людиною, з друзями або й на самоті.
Адреса: вул. Академіка Лебедєва, 19 (добратися можна від метро “ВДНХ” тролейбусом № 11, або маршрутним таксі №156 до зупинки “Метрологічна”).

Чудо №3. Співоче поле
У цьому ландшафтному парку завше почуваєшся затишно і спокійно. Але під час проведення концертів чи фестивалів тут стає багатолюдно і напрочуд весело. По традиціі останніх років на Співочому полі проводиться дивовижні виставки квітів та всіляких “зелених” інсталяцій.
Адреса: вул. Лаврська, 31 (Трохи нижче від Музею Великої Вітчизняної Війни, йти від метро “Арсенальна”).





Чудо №4. Маріїнський парк
Це один із найбільш популярних столичних парків. І популярний він не дарма, оскільки, поєднуючи красу природи та архітектурних елементів, Маріїнський парк є унікальною пам’яткою паркового мистецтва. У парку також знаходиться одне з найромантичніших місць міста - це, безсумнівно, Міст закоханих. Правда під час революційних подій його було трохи витоптано і знищено, а Міст закоханих спалено, проте зараз міст вже відновлено, та й сам парк поступово прибирають і приводять до ладу.
Адреса: вул. Михайла Грушевського (метро “Арсенальна” або “Майдан Незалежності”).

Чудо №5. Сквер Гейдара Алієва
Цей чудовий київський скверик відкрили зовсім не так вже й давно. Оскільки цей парк є подарунком азербайджанського народу всім киянам, то тут можна помилуватися традиційними для Азербайджану деревами: магнолією, кленом, тисами, сакурою, айвою, барбарисом, кизильником, сливою й акацією. Варто зазначити, що часто увагу людей, які прогулюються повз цей чудовий скверик, привертає чарівний багатоярусний водоспад. На ніч парк закривається, але насолодитися його красою можна без проблем до 24:00.
Адреса: вул. Глибочицька, 22/24 (метро “Лук’янівська”).

Чудо №6. Парк Дружби народів
Цей величезний за площею парк підходить як для пікніка, так і для звичайних прогулянок, а також і для активного відпочинку. Парк поділено на кілька зон: дитячу, водно-спортивну, пляжну та меморіальну.
Адреса: зупинка “Парк Дружби народів”, що на Московському мосту.






Чудо №7. Парк “Кіото”
Парк приваблює жителів столиці, насамперед, знаменитою алеєю сакур, завдовжки майже кілометр. Крім того, в парку є чудовий ставок із водоспадом, заростями ірису та дивовижними моситками, які ведуть до острівця. 
Адреса: вул. Кіото (між станціями метро “Чернігівська” та “Лісова”). 

Джерело:http://perspektyvy.kiev.ua/articles/7-vesnyanih-chudes-kiva/ 





Жiночi силуети Києва

Історії красунь на фасадах столичних будинків — в архітектурних легендах від Михайла Кальницького

ВУЛИЦЯ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ, 7. У ЦЬОМУ БУДИНКУ З ВИРАЗНИМИ БАРЕЛЬЄФАМИ МАЙЖЕ РІК ЖИЛА ЮНА АННА АХМАТОВА
Античні богині, загадкова «вдова, що плаче», молочарки та робітниці і багато інших персонажів щодня спостерігають за людьми з фасадів міста. Хто вони, кому присвячені й що означають — розповідає києвознавець Михайло Кальницький під час своєї лекції «Красуні на київських фасадах. Архітектурні легенди міста» в Літературно-меморіальному музеї Михайла Булгакова.
Часто фасади прикрашали каріатидами — скульптурами жінок, які наче підтримують стіни. Вони бувають пишно одягнені та оголені, з руками і без, різної статури. Каріатиди з розкішними кучерями пильнують споруду за адресою Ярославів Вал, 14А, це — колишній будинок Леоніда Родзянка, збудований 1911 року.
ЯРОСЛАВІВ ВАЛ, 14 А. КАРІАТИДИ З РОЗКІШНИМИ КУЧЕРЯМИ «УТРИМУЮТЬ» ЦІ СТІНИ ПОНАД СТОЛІТТЯ — БУДИНОК ЗВЕЛИ 1911 РОКУ
Примружили очі — зараз, здається, оживуть — дві статуї на розі Володимирської, 18 і Рильського провулка. Каріатид можна зустріти і на околицях Києва. У Святошинському районі, на вулиці Львівській, 18, збереглась колишня розкішна дача з блідими жіночими фігурами на фасаді.
БУДИНКИ З БОГИНЯМИ
Ще одна героїня київських архітекторів — давньогрецька богиня мудрості Афіна. З грізним поглядом і в шоломі вона визирає з фронтону будівлі на вулиці Олеся Гончара, 55, будівлі колишніх Київських вищих жіночих курсів. На увесь зріст, зі списом та в компанії античних богів Афіна дивиться з будинку на вулиці Городецького, 9, збудованого знаменитим підрядником Львом Гінзбургом.



ГЕРМЕС І АФРОДІТА, СИМВОЛИ ТОРГІВЛІ ТА КРАСИ, ВІТАЮТЬ УСІХ, ХТО ПРОХОДИТЬ ПОВЗ БУДІВЛЮ НА ГОРОДЕЦЬКОГО, 9
Загалом на фасаді шість великих статуй. Пара нагорі — Гермес та Афродіта, символи торгівлі та краси. Нижче — Деметра, Аполлон, Афіна і Гефест, які уособлюють родючість, мистецтво, мудрість та промисловість.
Зрозуміти, хто є хто, можна лише за характерними ознаками, наприклад крилатий шолом у Гермеса чи колосся в руках Деметри. Раніше освічені люди знали всіх давньогрецьких богів, як абетку, тому такі зображення не підписували. Цікаво, що герої фасадів не завжди співвідносяться з персонажами конкретних міфів. Ті чи інші постаті з’являються через вподобання замовника чи архітектора. Так, на будинку на Саксаганського, 12 зображено жінку-берегиню домашнього вогнища, від якої тікає Арес, бог війни.
Античні сюжети розсипані мурами київського Пасажу, збудованого в 1910-х роках. У чотирьох колах — міфічні сюжети, сповненні чуттєвості. Посейдон тримає за плече дружину Амфітриту, яка сидить верхи на дельфіні. Гефест милується дружиною Афродітою, котра стискає під пахвою сина Амура. Хто такі кремезний чоловік та крилата жінка на третьому барельєфі, впізнати складно. Михайло Кальницький припускає, що то можуть бути Пелей та Фетіда, батьки Ахіллеса. Єдиний барельєф без жінок — зображення Прометея, який скаче на коні з факелом у руці.

ТРІУМФ КРАСИ
Найвідоміше і, мабуть, найзагадковіше жіноче зображення у Києві є на так званому «Будинку удови, котра плаче» на Лютеранській, 23.
У дощ по щоках маски на фасаді стікають краплі води і здається, що то сльози. Будинок збудували на початку ХХ століття, до революції він належав заможному купцеві Олександрові Аршавському, пізніше — підприємцю Тев’є Апштейну. Фактично, господині-вдови тут не було. Чиє обличчя на фасаді, зрозуміти складно. Підказку дає зображення крил по боках — напевно, то жінка-птах. За міркуваннями Михайла Кальницького, можливо, це — Гамаюн, жінка-птах, котра віщує майбутнє.
Розкішне панно прикрашає будинок у Музейному провулку, 4. Сюжет оригінальний, із грецької бувальщини. У центрі — напівоголена жінка, гетера Фріна з Афін. Група чоловіків праворуч прямують до Фріни, жінки ліворуч із цікавістю розглядають гетеру. Навколо свято з танцями. Композицію виконав скульптор Федір Балавенський, спроектував будинок архітектор Валер’ян Риков.
Інколи барельєф називають «Тріумф Фріни». Стародавні греки ставились до Фріни, як до божества, через її красу. Чи то знехтуваний залицяльник, чи то жерці донесли на гетеру. Буцімто вона накликає гнів богів на Афіни, що приймає дари за свою красу, наче богиня. Фріні загрожувала смертна кара. На суді адвокат гетери, відомий ритор Гіперід, як останній аргумент зірвав із неї одяг. Всі побачили красу Фріни, гідну найвищого вшанування, і жінку помилували. Тріумф Фріни символізує красу, яка перемагає все. На початку ХХ століття в Європі набула популярності п’єса за цим сюжетом. Історія перекочувала і на фасад київської будівлі.

ПРОЗА ПРАЦІ
Інколи жінки на фасадах зображені за буденною роботою. На будівлі Бессарабського ринку нахилилась молочниця з важкими посудинами. На Дмитрівській, 37 фасад оздоблює композиція на тему виноробства. Жінки несуть виноград, одна дівчина напуває хлопчика. Раніше в будинку був ресторан, що й обумовило життєрадісний сюжет.
За радянських часів жінки на фасадах озброїлись серпами, молотами та іншими знаряддями праці. Як, скажімо, на вулиці Стадіонній, на фасаді Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну. Але зараз архітектори повертаються до класичних сюжетів. Так, на Гоголівській, 4 на перехожих гордо визирають дві сучасні каріатиди. І таких композицій дуже багато, потрібно тільки уважно дивитися.




Київ має чимало жіночих облич, силуетів, сюжетів із жінками. Треба просто присвятити кілька днів на знайомство з цими жіночими персонажами київських фасадів. Як підказку до майбутніх маршрутів подаємо перелік адрес, де на любителів київських цікавинок чекають античні красуні, робітниці, каріатиди та інші колоритні персонажі.
ЦЯ КРАСУНЯ ОДНОЮ З ПЕРШИХ БАЧИТЬ НОВИНКИ У КИЇВСЬКИХ БУТИКАХ. АДЖЕ КОМПОЗИЦІЯ РОЗТАШОВАНА НА СТІНІ ПАСАЖУ НА ВУЛИЦІ ХРЕЩАТИК, 15

У НОТАТНИК!
• «Будинок удови, що плаче» — вулиця Лютеранська, 23
• «Тріумф Фріни» — Музейний провулок, 4
• Композиція з виноградом — вулиця Дмитрівська, 37
• Молочарки — Бессарабський ринок, Бессарабська площа, 2
• Барельєфи на античні сюжети — Пасаж, вулиця Хрещатик, 15
• Жінка-берегиня — вулиця Саксаганського, 12 (взагалі на цій вулиці багато цікавих барельєфів)
• Грецькі боги — вулиця Городецького, 9
• Афіна в шоломі — вулиця Олеся Гончара, 55
• Будинки з каріатидами — Ярославів Вал, 14 А, вулиця Львівська, 18, перетин вулиці Володимирської, 18 і Рильського провулка


Марія ПРОКОПЕНКО, фото Марії СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Рубрика: Cуспільство
Газета: «День» №43, (2015)

Немає коментарів:

Дописати коментар