понеділок, 7 квітня 2025 р.

Новинки квітня (ч.3)

Юнґер Себастьян. Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти / пер. з англ.. Ольга Корнюшина. - 3-тє вид. - К. : Наш Формат, 2025. - 128с. Війна ранить не лише тіла військових, значних травм зазнають також їхні емоції. Навіть ті військові, які повертаються неушкодженими фізично, змушені проходити тривалий процес реабілітації. Автор книжки звертає увагу читача на той факт, що для ветеранів, які повернулися до мирного життя, вкрай важливою є не просто турбота і підтримка, а відчуття належності до спільноти. І хай би яким складним не був шлях реабілітації бійців, суспільство повинно зробити все, щоб допомогти їм у цьому.

Юнґер Себастьян. Свобода / пер. з англ.. Ольга Корнюшина. - 3-тє вид. - К. : Наш Формат, 2024. - 128с. 
Ця книжка присвячена одній з найважливіших концепцій в історії людства — свободі. Упродовж століть свободу осмислюють, про неї сперечаються, за неї борються — і навіть віддають життя.
Себастьян Юнґер, автор бестселера «Плем’я», написав не академічну працю і не науковий посібник, а радше путівник. Разом з автором ви відправитеся в захопливу подорож рівнинами й горами, автомобільними шляхами та залізничними коліями. Ви дізнаєтеся, як кочові апачі століттями ухилялися від загарбників, й отримаєте поради про те, як меншому перемогти більшого. Змальовуючи власну подорож, автор торкається також найрізноманітніших аспектів життя: стратегії боксу, ролі жінок у рухах опору, економічної нерівності в суспільстві.
Зараз, коли Україна виборює свою свободу на полі бою наймасштабнішої війни із часів Другої світової, роздуми Себастьяна Юнґера є особливо цінними для всіх причетних до цієї боротьби.
Ґордіс Даніель. Ізраїль. Історія відродження нації / пер.з англ. Микола Климчук. - 4-те вид. : Наш Формат, 2024. - 416с. Ізраїль часто ставлять у приклад Україні: виявляється, можна створити державу з історичної пам’яті, жити в умовах нескінченної війни і попри все досягнути успіху. Хоча ще сто років тому єврейської держави не існувало — була тільки мрія жити не в приймах, а у власному домі. Це дивовижна історія віри, наполегливості й самопожертви народу, який за три покоління втілив цю мрію в політичну реальність і збудував на Близькому Сході вітрину сучасної цивілізації. Державу Ізраїль проголосили 1948 року, на пам’яті наших дідів. А за чверть століття до того, у 1923-му, в Єрусалимі було засновано Єврейський університет, бо що то за держава без університету?
Якщо часу у вас на одну і тільки одну книжку про Ізраїль, то це вона: коротка, зважена і написана добрим стилем.
Талеб Насім Ніколас. Обдурені випадковістю. (Не) зрима роль шансу в житті та бізнес / пер. з англ. андрій калинюк. - 3-тє вид. - К. : Наш Формат, 2023. - 320с. Пам’ятаєте анекдот про чоловіка, який щодня молився про виграш у лотереї, але так і не купував білет? З нього ми засвоїли головний урок: без дії не буде результату. Але цей висновок доречний не завжди. Дія бажаний результат. Купити білет виграти в лотерею. Старанно вчитися скласти іспит на відмінно. Бути наполегливим трудоголіком стати мільйонером. Докладання зусиль уможливлює варіант, а не робить його неминучим. Виграш чи програш — це вже як пощастить. До такої думки схиляє Насім Талеб, який присвятив книжку ролі випадковості в житті та бізнесі. Він називає удачу демократичною пані, яка усміхається всім незалежно від віку, статі чи соціального статусу. Вона втручається і змінює життя тоді, коли об’єктивні причини не приводять до бажаного наслідку. Коли традиційна бізнес-література не допомагає. Коли ділове мислення не рятує.
Для керівників бізнесів, топ-менеджерів, інвесторів, всіх, хто хоче навчитись приймати рішення та оцінювати ризики в бізнесі та житті.

Ґалеф Джулія. Мислення розвідника. Як припинити обманювати себе й побачити найкраще рішення / пер. з англ. Наталія Яцюк. - 2-ге вид. - К. : Наш Формат, 2024. - 272с.
Чому люди наполегливо обстоюють власну правоту, захищають політичних улюбленців чи релігійні погляди? Як тема вакцинування може розділити світ на ворожі табори? Чому люди стають жертвами фінансових пірамід, а іншим вдається вирватися зі структури? Джулія Ґалеф пояснює ці й інші феномени мислення на прикладі поведінки солдата й розвідника.
Солдат обороняє власні міркування від загрозливих фактів. Для нього припуститися помилки — це зазнати поразки. Розвідник вивчає місцевість і складає карту. Для нього дізнатися, що він припустився помилки, — це зробити карту точнішою.
Карнеґі Ендрю. Автобіографія. Євангеліє багатства / пер. з англ. Мар'яна Прокопович. - К. : Наш Формат, 2023. - 272с. Мало хто не чув про «американську мрію»: можливість досягти успіху завдяки власній наполегливості, старанності і працьовитості. Хоча у ХХІ столітті про «американську мрію» дедалі частіше говорять у минулому часі, історія Ендрю Карнеґі переносить читача у її «золоту добу». На сторінках його «Автобіографії» розкривається тривалий і непростий шлях від бідного шотландського емігранта, що був готовий братися за будь-яку низькооплачувану роботу, до металургійного магната та одного з найбагатших людей світу. До кінця життя більшість своїх величезних статків він витратив на філантропію й меценатство. І хоча не всі його прагнення збулися, для наступних поколінь Карнеґі став прикладом відповідального громадянина, якому не байдужа доля суспільства. «Євангеліє багатства» стало його маніфестом, а водночас і заповітом, що актуальний до сьогодні.

Плохій Сергій. Атоми і попіл. Глобальна історія ядерних катастроф / пер. з англ. Назар Старовойт. - К. : Наш Формат, 2024. - 344с. 
Сергій Плохій розкриває невідомі факти про Чорнобиль, Фукушіму, Киштим, ядерні випробування на острові Бікіні, а також аварії на станціях «Віндскейл» та «Три-Майл-Айленд». Розповідаючи про ці шість жахливих інцидентів, науковець досліджує ризики ядерної енергетики як для військових, так і для мирних цілей, водночас пропонуючи яскравий опис того, як люди й уряди ухвалюють рішення за надзвичайних обставин.
Спірс Брітні. Жінка в мені / пер. з англ. Анастасія Цимбал.  - К. : Наш Формат, 2024. - 344с. 
У цій книжці Брітні Спірс відверто ділиться власною історією від раннього дитинства до сьогодні — до відродження жінки в собі. Що пов’язувало її з Аґілерою і Ґослінґом, Майклом Джексоном і Мадонною, як вона стала обличчям Pepsi та «Жінкою року» за версією Billboard, як сім’я перетворила її на машину із заробляння грошей, через який біль довелося пройти після розриву з Тімберлейком, чого коштувало місяцями не бачити синів — Брітні торкається навіть найтемніших сторінок своєї історії, 13 років під ув’язненням опікою батька.
Але ця книжка не тільки про внутрішню темряву — у ній багато світла, віри, надії, любові до музики і вдячності фанатам. А ще — сили долати всі перешкоди й жити за власними правилами.

Немає коментарів:

Дописати коментар