пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

З тавром на тілі, але з незламним духом.

11 квітня у світі відзначається День визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо.
Напередодні Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів до нашої бібліотеки завітали учні шостого класу  гімназії №115.
Метою цієї зустрічі є збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.
Почесним гостем цього заходу був Євгеній Руднєв - письменник, доктор геологічних наук, провідний науковий співробітник Академії гірських наук України. Людина мовби з легенди. Бог зберіг йому життя, можливо, для того, щоб він міг розповісти усім правду про нелюдську жорстокість, до якої вдавалися фашисти.
Нелегка доля спіткала всю його родину, про що він написав в своїх автобіографічних повістях «Політ без крил» і «Западня».
В основу сюжетів творів покладено реальні події Великої Вітчизняної війни. Повість «Політ без крил» розповідає про нелегке життя людей в окупованому німцями Києві, про тяжку долю малолітніх в’язнів гітлерівських таборів, про жадане повернення до дому. Повість «Западня» відтворює подій перших днів війни, що відбувалися в Західній Україні та Західній Білорусії.
Діти отримали історичний урок справжньої мужності, витримки та сили духу.







Бажаємо Є.Руднєву і надалі творчого натхнення у написанні таких важливих і суспільно -  значущих  для молодого покоління творів!



А прочитати ці  книги Ви зможете, завітавши до читального залу нашої бібліотеки.


Немає коментарів:

Дописати коментар