Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві. І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, у якому вони живуть. Як рефлексія любові до мудрості, філософія вчить нас мислити про думки, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посилки і будувати власні висновки.
Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обгрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення.
В 2021 році Міжнародний день філософії припадає на 18 листопада.
Майже всі філософи - диваки. І найцікавіші факти ми зібрали в нашій публікації.1. «Я знаю, що нічого не знаю», – широко відомий вислів Сократа. Крім нього Платон зафіксував іншу сократовской фразу: «Я завжди кажу, що я нічого не знаю, крім хіба однієї зовсім невеликої науки – еротики (науки про кохання). А в ній я страшенно сильний ».
2. Платон був не лише філософом, а й олімпійським чемпіоном. Двічі він вигравав змагання з панкратіону – суміші боксу і боротьби без правил.
3. Італійському філософу Кардано вважалося, що за ним шпигують всі уряди, а м’ясо, яке йому подавали, спеціально просочували воском і сіркою.
4. Про Монтеск’є розповідали, що на підлозі біля столу, де він займався, можна було помітити поглиблення від постійного посмикування ніг.
5. Руссо змушував свій мозок працювати інтенсивніше, стоячи на сонці з непокритою головою. Фрідріх Шиллер, працюючи над своїми творами, завжди тримав ноги в холодній воді.
6. Дені Дідро забував дні, місяці, роки і імена близьких людей.
7. Артур Шопенгауер приходив в лють і відмовлявся платити в готелях за рахунками, якщо його прізвище було написане через два п.
8. Учні давньогрецького філософа Платона одного разу попросили його дати визначення людини, на що той відповів: «Людина є тварина на двох ногах, позбавлене пірьєв». Однак після того, як Діоген Синопський приніс до Академії обскупаного півня і пред’явив його в якості платонівської людини, Платону довелося додати до свого визначення: «І з плоскими нігтями».
9. Королеві Франції Марії-Антуанетті приписують фразу «Якщо у них немає хліба, нехай їдять тістечка!», яку вона нібито вимовила, дізнавшись, що селяни голодують. Але вперше цю фразу записав Жан-Жак Руссо ще до народження Марії-Антуанетти. Мабуть, її сказала якась інша королева чи принцеса, але хто саме, однозначної відповіді немає.
10. Молодий чоловік запитав Сократа:
- Мудрець, скажи, одружуватися мені чи ні.
- Зроби як хочеш – все одно пошкодуєш.
11. Сократ глибоко зневажав розкіш, вважаючи, що є цінним тільки те, що необхідно для життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар