У численних музеях світу зібрані самі дивовижні експонати, і деколи навіть дивуєшся — а кому це взагалі в голову прийшло? Всі знають Паризький Лувр і Санкт-Петербурзький Ермітаж, але насправді в різних містах і країнах деколи трапляються найнеймовірніші музеї, присвячені взагалі всьому на світі. Проте, раз вони існують, значить, комусь вони цікаві, вірно? А це все, що від них вимагається.
Факти про музеї світу
- Своє сучасне значення слово «музей» набуло в Епоху Відродження. А взагалі спочатку воно походить від грецького «музеон», що означає «храм музи».
- Широко відомий знаменитий музей мадам Тюссо, найвідоміша виставка воскових фігур. Велика частина його експозиції знаходиться в Лондоні, і вона налічує близько 1000 експонатів.
- Найбільш відвідуваним музеєм світу є французький Лувр. Щороку тут буває понад 9 мільйонів відвідувачів.
- Розташований у російській Кубинці музей танків є найбільшим у світі з усіх танкових музеїв.
- Найбільшим музеєм України є Національний художній музей України, заснований у 1899 році. В ньому зберігається більше 40 000 експонатів.
- А от якщо говорити про займану площу, то найбільшим музеєм світу є Паризький Лувр. Його площа — цілих 58.470 квадратних метрів.
- Найбільший у світі художній музей розташований у Токіо, столиці Японії.
- Найдавнішою з нині діючих публічних музеїв світу є Капітолійський музей, розташований в Римі. Він був заснований в 1471 році.
- В Амстердамі є Музей тіла людини, виконаний у вигляді 35-метрового тіла. Відвідувачі переміщуються всередині нього.
- Нью-Йоркський музей природної історії знімався в різних фільмах частіше, ніж будь-який інший музей світу.
- Другий по відвідуваності музей світу, Британський, має експозицію з 8 мільйонів експонатів.
- Найбільша в світі колекція в межах однієї будівлі знаходиться в Ермітажі.
- У Україні перші музеї з’явилися теж давним-давно, у Одеській (1825 р.), Миколаївській областях (1898 р.), Херсонський ліцей (1897 р.), Херсонський природничий (заснований професором Пачовським), Київський історичний (1899 р.), Львівський природничо-етнографічний, Полтавський кустарно-промисловий музей (1892 р.) тощо.
- На те, щоб просто пройти звичайним кроком по всіх залах Санкт-Петербурзького Ермітажу, не зупиняючись, потрібно близько 12,5 годин.
- В хорватському місті Загреб є Музей розбитих сердець, присвячений нещасної любові.
- В Канкуні, Мексика, є унікальний підводний музей скульптур. Щоб оглянути їх все, доведеться зануритися з аквалангом на глибину близько 10 метрів.
- Національний музей Болівії, Каса де ла Монеда, колишній монетний двір, є найбільш високо розташованим музеєм світу. Він лежить на висоті близько 4100 метрів над рівнем моря, в місті Потосі.
- У Німеччині є музей брехні, всі експонати якого являють собою підробки. Так, тут виставлені швабра Сталіна, радіо з «Титаніка», вуса Адольфа Гітлера і багато іншого.
- У японському місті Нагасакі є Музей атомної бомби, експонати якого розповідають про трагедії, колись розігралася на цьому місці.
- Литовське село Биетай примітне тим, що тут знаходиться самий маленький у світі музей, розташований в дуплі старого дуба.
- У Голлівуді є унікальний Музей смерті. Крім знарядь тортур та інших похмурих експонатів тут зберігаються також і твори мистецтва, створені серійними вбивцями.
- В Індійському місті Нью-Делі (фактично районі міста Делі) є музей туалетів .
- А в Москві можна відвідати Музей історії пияцтва.
- У Парижі, французької столиці, є музей каналізації, що розташований, власне, у старої каналізації. Щороку його відвідує близько 100.000 чоловік.
- В Японії є музей сніжинок. Двох однакових експонатів в ньому, немає — як відомо, кожна сніжинка унікальна.
Немає коментарів:
Дописати коментар