четвер, 8 вересня 2016 р.

У релакс-зоні відпочиваємо – для себе англійську відкриваємо!


"Do you speak English?" – скільки людей у світі ставлять це запитання? Мільйони – чи навіть більше. 
«English» - вже давно стала мовою інтернаціональною, міжнародним стандартом у кожній країні, найпершою іноземною, яку малеча мало не з пелюшок опановує. Мова, яка об'єднує мільйони людей по всьому світу. Розширення європейського простору є актуальним і для нашої країни, відкриваючи безліч нових горизонтів для українців і можливостей міжнародного співробітництва. Саме тому указом Президента України 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні . 
Сьогодні ми пропонуємо всім бажаючим зазирнути в історію становлення та розвитку англійської мови на світовому рівні та знайти відповіді на питання: «Чому англійська мова вважається міжнародною?».
Увагу наших читачів обов’язково приверне виставка- інсталяція: 
«Ladies and gentlemen ювілейного року».




Як англійська мова стала міжнародною: історичні передумови 
Тріумф Англії. Міжнародна торгівля - міжнародна мова 
Англійська стала міжнародною мовою не так швидко, як здається. Все почалося в далекому XVII столітті, коли Англія перестала бути країною, яку завойовують, і стала країною-завойовником, вельми досягнувши успіху в цій справі. Англійський флот був одним з найбільш сильним в світі. Всі морські шляхи були підвладні англійцям. Велика частина суші - половина території Північної Америки, безліч країн Африки та Азії, Австралія, Індія - була під владою британської корони. Англійська мова проникла в усі куточки земної кулі. На той момент найголовнішим завданням для Англії було налагодження торговельних відносин. Природно, що мова домінуючої і більш розвиненої країни відсунула на другий план місцеві мови. Тут спрацювало золоте правило - у кого золото, той і править, той і вибирає, якою мовою говорити. Англія дала поштовх до зародження світової економіки і розвитку міжнародних відносин в XVIII столітті, саме англійська мова використовувалася для торгівлі. Навіть коли колонізовані країни отримали незалежність, торговельні відносини з Великобританією продовжували розвиватися, залишився. По-перше, тому що в мовах завойованих країн не вистачало потрібних слів: не було термінів для здійснення торгівлі. По-друге, тому що англійська вже вкоренився в цій сфері і місцеві жителі добре його знали. Той, хто хотів заробляти собі на хліб, повинен був спілкуватися англійською. 
Did the English-speaking races make it their rule to speak anything else than English, the marvellous progress of the English tongue throughout the world would stop. 
Можливо, що говорять англійською мовою раси роблять їх правило говорити що-небудь ще, крім англійської, чудовий прогрес англійської мови по всьому світу зупиниться. 
Джером Клапка Джером 
Але чому тоді в країнах Азії і Африки англійська не стала рідною мовою? Тому що англійці не перебиралися в ці країни так масово, як, наприклад, в Америку, і не поширювали свою мову, свою культуру і свій спосіб життя. Великобританія впроваджувала в завойовані країни систему управління і освіти. Англійська використовувався в певних сферах, але вона не була мовою спілкування, мовою народу. В Індії англійська мова укорінилась значно сильніше, ніж у багатьох інших країнах. Для 30% індусів англійська - рідна мова. Хоча крім хінді в Індії використовується понад 400 мов, тільки англійська є другою державною. 
Сходження Америки - ще одна вагома причина, яка визначила використання англійської як міжнародної мови, - підкорення Нового Світу, Америки. Англійці були не єдиними переселенцями. Крім англійської, в Америці говорили французькою, іспанською, німецькою, голландською. На початку XX століття гостро постало питання про національну єдність: щось повинно було об'єднувати країну і людей, які в ній живуть. І англійська мова в цьому випадку виступила сполучною ланкою. У США діяла жорстка політика витіснення мов, незважаючи на те, що в Америці немає єдиної офіційного мови. Офіційні документи складалися тільки англійською. У багатьох штатах було заборонено навчання на всіх мовах, крім англійської. Ця політика принесла свої плоди. Якби уряд Америки не витіснив інші мови, то національною могла б стати голландська, іспанська або будь-яка інша мова. Тоді і зараз ми б не говорили про англійську як про міжнародну мову. 

Language is the road map of a culture. It tells you where its people come from and where they are going. 
Мова є дорожня карта культури. Вона каже вам, де це люди приходять і куди вони йдуть. 
Рита Мей Браун 
У другій половині XX століття Англія відійшла на другий план, почалася епоха Америки. Після Другої світової війни більшість держав було стурбоване відновленням своїх країн. У свою чергу, США постраждали менше за інших і продовжили розвиватися у всіх напрямках: економічному, дипломатичному, політичному і військовому. Особливо активно країна розвивала економічні відносини. Америка зробила правильний вибір, продовживши англійську традицію. Американські товари заполонили всі країни. Природно, для здійснення економічної угоди потрібна була спільна мова, і знову цією мовою стала англійська. Чому? Напевно, з тієї ж причини, що і в XVII столітті, - хто сильніший, той і правий. Вплив США з часом посилювалося. Але недостатньо лише здобути першість, важливо його зберегти. Якщо в XVIII для Англії ключову роль зіграла торгівля, то Америка зайняла свою нішу в історії з інших причин: поява комп'ютера та Інтернету будь-якій країні вигідно, щоб її мова була міжнародною. Будучи однією з найсильніших країн світу, Америка вела мовну політику саме в напрямку глобалізації своєї мови. І ключову роль зіграло саме те, що в США з'явилося два винаходи, без яких наше життя немислима, - комп'ютер і Інтернет. Ці кошти миттєвого поширення інформації сильно сприяли глобалізації англійської мови. Мода на американський спосіб життя у другій половині XX століття на тлі післявоєнних і напівзруйнованих країн США виглядали вельми привабливо. «Американська мрія» здавалася ідеалом, і жителі різних країн прагнули хоч якось наблизитися до цього ідеалу, а мова - один із способів стати ближче. Фільми, музика, молодіжні рухи прийшли до нас з-за океану і принесли з собою англомовну культуру. 

Чому сьогодні англійська мова є міжнародною?
1. Англійська - всесвітня мова. На сьогоднішній день англійська мова стала міжнародною мовою, вона є найпоширенішою в світі. Більш ніж для 400 мільйонів чоловік вона є рідною, для 300 мільйонів вона залишається другою мовою, і ще 500 мільйонів у якійсь мірі володіють англійською. 
2. Англійська - мова торгівлі та бізнесу. У багатьох країнах англійська займає дуже важливе місце як мову дипломатії, торгівлі та бізнесу. 90% світових угод укладається на англійській мові. Світові фінансові фонди і біржі працюють на англійській мові. Фінансові гіганти і великі корпорації використовують англійську мову незалежно від того, в якій країні вони перебувають. 
3. Англійська - мова освіти. Англійська – найпопулярніша іноземна мова в школах. Найпрестижніші вузи світу - англомовні. У країнах, де англійська - друга державна мова, студенти вважають за краще вчитися англійською. Знання англійської дає можливість отримати хорошу освіту і побудувати успішну кар'єру.
4. Англійська мова - мова подорожей. Масштабні подорожі англійців впродовж двох століть принесли свої плоди. У XXI столітті англійська - мова подорожей. В яку б країну ви не потрапили, англійською вас зрозуміють всюди. У готелі, в ресторані, на автобусній зупинці ви зможете порозумітися з місцевими жителями. 
5. Англійська - мова науки і техніки. Англійська стала мовою XXI століття - століття технічного прогресу та інформаційних технологій. Сьогодні всі інструкції і програми для нових гаджетів пишуться англійською. Наукові доповіді, статті, звіти публікуються англійською. 90% Інтернет-ресурсів - англомовні. Переважна більшість інформації в усіх сферах - наука, спорт, новини, розваги - виходить в світ англійською мовою.
6. Англійська - мова молоді. Англійська стала мовою молодіжної культури. Американські актори, актриси, музиканти були і залишаються кумирами не одного покоління людей. Голлівуд і сьогодні - безперечний лідер кіноіндустрії. Культові американські бойовики і блокбастери дивляться на англійській мові в усьому світі. З Америки прийшли джаз, блюз, рок-н-рол і ще безліч стилів музики, які популярні до цих пір. 
7. Англійська - універсальна мова На додаток до всього вищесказаного, англійська мова красива, мелодійна і легка у вивченні. Англійська володіє одним з найбагатших словникових запасів в світі, але при цьому в ньому нескладна граматика. Слова самі притягуються один до одного, утворюючи лаконічні і зрозумілі пропозиції. Міжнародна мова має бути простою і всім зрозумілою. Можливо, нам дуже пощастило, що саме такий нескладну мову об'єднав світ. Читайте, чому англійську легко вчити в порівнянні з іншими мовами, в нашій статті. Який тернистий шлях через кілька століть може пройти мова! Сьогодні ми можемо з упевненістю сказати, що в XXI столітті англійська є міжнародною мовою №1. Як довго вона буде залишатися міжнародною, сказати складно. Але, безумовно, цей статус збережеться ще не одне десятиліття. 

Немає коментарів:

Дописати коментар