четвер, 18 грудня 2025 р.

Поетичне слово М.Рильського

17 грудня в нашій бібліотеці відбулася крайня у цьому році краєзнавча лекція, яку провів наш колега, краєзнавець Олександр Михайлик. Зустріч була присвячена постаті видатного українського поета — Максима Рильського.
Розповідь розпочалася з перегляду родинних світлин та спогадів про дитинство поета, проведене в селі Романівка на Житомирщині. Пан Олександр говорив про ранні життєві випробування Рильського — зокрема смерть батька, переїзд до Києва, роки навчання та формування світогляду майбутнього митця.
Особливу увагу було приділено творчості поета. Максим Рильський почав писати дуже рано: його перший вірш був опублікований уже 1907 року, а через три роки побачила світ дебютна збірка «На білих островах» (1910). Першу ж книгу було надруковано, коли авторові виповнилося лише 15 років.
Цікавим для багатьох став період життя Рильського після навчання — його діяльність як учителя в школі та викладача в університетах. Пан Олександр зачитував спогади учнів, які яскраво передавали атмосферу навчання та особистість педагога.
Окремим блоком лекції стала розповідь про ірпінський період життя Максима Рильського. Саме в Ірпені поет прожив значну частину свого життя, де створив чимало знакових творів.
Не оминули увагою й коло товаришів-неокласиків, з якими Рильського поєднували спільні погляди. Згадували Миколу Зерова, Павла Филиповича, Михайла Драй-Хмару — тих, хто формував високий стиль української поезії, відстоював культуру слова та європейські цінності в літературі.
І, звісно, цього вечора звучала поезія — багато поезії, доповненої історіями її створення, що дозволило ще глибше відчути силу слова та думки Максима Рильського.


Немає коментарів:

Дописати коментар