
Книги з полиць бібліотеки "Солом'янська"
Які розміри піраміди Хеопса?

Таємниця піраміди Хеопса — хто і для чого її збудував?
Найбільш поширена теорія — піраміда була зведена як гробниця для фараона Хеопса або Хуфу (так його називають самі єгиптяни). Прихильники цієї теорії підтверджують свої здогади самою моделлю піраміди. На основі в 53 тисячі квадратних метрів розташовані три усипальниці, одна з яких вміщує Велику Галерею.


Археологи та вчені всього світу намагаються розгадати істину піраміди Хуфу в Гізі. Однак на основі вже здобутих фактів можна з упевненістю сказати, що автором проекту став Хемион, близький родич і, за сумісництвом, придворний архітектор Хеопса. Під його чуйним керівництвом протягом 20 років, з 2560 р. до н. е. і до 2540 р. до н. е., більше трьох десятків будівельників, архітекторів і різноробочих споруджували піраміду з величезних гранітних блоків.
Деякі єгиптяни і любителі окультних наук сприймають піраміду як релігійний об’єкт. Вони бачать в перетинах коридорів і катакомб містичний візерунок. Але ця ідея не має достатньої підстави, як і версія про інопланетне втручання. Так, певне коло дослідників-уфологів стверджує, що тільки за допомогою інопланетних істот можна було спорудити такий колосальний витвір архітектурного мистецтва.
Що слід знати туристу?
Туристів і шанувальників арабської культури тільки тішить і надихає відмінність версій і загальна невизначеність, яка обертається навколо піраміди Хеопса. Щороку сотні тисяч відвідувачів приїжджають до підніжжя гранітної споруди, щоб доторкнутися до історії. А місцеві жителі тільки цьому і ради — візитерам створені всі умови для пізнавальних екскурсій.
Двічі в день, у 8 і 13 годині, до піраміди приїжджає група до 150 осіб. Всередину вони входять через прохід, розташований з північного боку. Але, приїхавши нарешті на місце своєрідного паломництва, не всі відвідувачі готові до того, яка піраміда Хеопса всередині. Довгий, низький, стиснутий з боків прохід у деяких іноземців викликає приступ клаустрофобії. А пісок, пил і сперте повітря можуть стати причиною астми.

На південній стороні, біля виходу, туристам пропонують ознайомитися з експонатами, які представляють собою плоди багаторічних розкопок. Тут же можна подивитися на Сонячний Човен — один з найбільших плавучих засобів пересування, виявлений за всю історію археологічної діяльності людства. Тут же можна придбати сувеніри та пам’ятні фігурки, футболки і так далі.
Тим, хто залишається до пізнього вечора, пощастить побачити світлове шоу. Організатори під світлом софітів створюють неповторну, трохи містичну атмосферу, і розповідають загадкові історії про піраміди і єгипетську культуру.
Ще один момент, на який варто звернути увагу відвідувачам піраміди Хеопса, це питання про фото- і відеозйомку. Всередині самої будови заборонена на будь-яка зйомка, як і бажання деяких людей забратися на саму піраміду. Але, вийшовши з усипальниці і прикупивши сувенір, можна зробити незліченну кількість знімків з будь-якого ракурсу. На фото піраміда Хеопса заграє новими фарбами і вразить своїми геометричними формами.
Однак, варто бути максимально пильним і не віддавати свої гаджети незнайомим людям, іншим туристам і, в особливості, місцевим жителям. Інакше ви ризикуєте або не побачити свою камеру взагалі ніколи, або розлучитися зі значною сумою, щоб отримати її назад.

Піраміда Хеопса: цікаві факти
Піраміда Хеопса — прекрасне і дивовижне творіння. Вона — об’єкт захоплення для вчених, художників, письменників, режисерів та багатьох інших людей, які не бояться розгадувати таємниці. І перед тим, як попрямувати в Гізу до гранітного масиву, варто ознайомитися з розповідями про нього. Для цього в мережі існують десятки кінофільмів. Таких як, наприклад, документальна стрічка «Розгадка таємниці піраміди Хеопса» режисера Флоренса Тран. У ній автор намагається максимально широко розглянути ідею споруди, загадки створення і справжнього призначення піраміди великого фараона.
Що цікаво, не дивлячись на недобудовані саркофаги і відсутність однозначних відомостей про архітектору піраміди Хеопса, найбільшою загадкою є внутрішні шахти. За підрахунками фахівців, сягаючи в ширину від 13 до 20 сантиметрів, шахти проходять по боках головних кімнат і мають діагональний вихід на поверхню. У чому конкретне призначення цих шахт — не відомо досі. Чи це вентиляція, чи таємні ходи, чи своєрідний повітряний прошарок. До сьогоднішнього моменту у науки немає конкретної інформації з цього приводу.

Чим же є піраміда Хеопса насправді? Гробниця? Обсерваторія? Окультний об’єкт? Цього ми, мабуть, не дізнаємося ніколи.
Немає коментарів:
Дописати коментар