понеділок, 17 січня 2022 р.


Одного разу одинадцятирічний хлопець на ім’я Френк Епперсон випадково залишив надворі склянку з лимонадом. Була зима і день був морозний. Згодом це зробило його дуже багатим. Вранці хлопчик, звичайно ж, знайшов свою забуту склянку замерзлою, але якраз це стало поштовхом до нового винаходу. Це, незвичайне для нього тоді відкриття, згодом стало початком створення «фруктового льоду», коли у 18 років він захопився ідеєю випускати заморожений лимонад.Протягом всієї історії людства винахідливість підростаючого покоління, особливо дітей, не раз заслуговувала пильної уваги. Це не дивно, адже їх погляд на звичайні для нас об’єкти та ситуації часом зовсім нестандартний. Вони цілком можуть помітити те, що нами, з тієї чи іншої причини, просто проігноровано. Діти – чудові винахідники.

Наприклад, перший батут винайшов 16-ти річний хлопець на ім’я Джон Ніссен з Айови в 1930-му році. Одного разу він вирішив натягнути брезент армійського зразка за допомогою гумових амортизаторів на залізний каркас, щоб просто пострибати у своє задоволення. Чому про це не подбали ті, котрі називають себе дорослими?

З огляду на незаперечні факти дитячої винахідливості, в міжнародному середовищі виникла ідея щорічного проведення Дня дітей-винахідників. Датою цієї календарної події була обрана дата народження Бенджаміна Франкліна – 17 січня. Коли йому було 12 років, він придумав собі пристосування для більш швидкого плавання, винайшов ласти. Йому належить один з патентів на крісло-гойдалку і економічну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна. У більш зрілому віці саме він для електрично заряджених станів запропонував позначення «+» і «-», висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував справжнє «електричне колесо», яке оберталося під дією електростатичних сил.

Дитяча винахідливість неймовірна. Наприклад, в 1824-му році хлопчик 15-ти років на ім’я Луї Брайль, чий батько був звичайним шевцем, придумав і втілив у життя шрифт для людей з вадами зору та сліпих людей. Цей шрифт названий на його честь – шрифт Брайля. Якийсь Жозеф-Арман Бомбардьє став відомий тим, що в свої 15 років зі старого автомобіля фірми «Форд» зробив такий вид транспорту, який зараз відомий нам як снігохід. Історія знає безліч прикладів винаходів, в яких діти грали одну з ключових ролей.
Будьте винахідливі!

Немає коментарів:

Дописати коментар