четвер, 23 квітня 2020 р.

ПАМ'ЯТНИКИ УКРАЇНИ, ЯКІ ВАРТІ УВАГИ!!! (частина 2)

ПАМ’ЯТНИК ДЕРУНУ
Розташування: Коростень, Житомирська область.
Автор: Скульптор Володимир Козиренко.
Історія: Його урочисто відкрили в жовтні 2009 року під час святкування другого Міжнародного фестивалю дерунів. Пам’ятник являє собою макітру з апетитними, хоч і гранітними, дерунами, встановлену на постаменті з того ж граніту, червоного та сірого кольору, який видобувається тут же в Коростенському районі. На рушнику, який розміщений на постаменті, вибиті слова, присвячені деруну.
На монумент не витратили жодної копійки бюджетних грошей – кошти на його побудову зібрали небайдужі мешканці міста. До слова, за рік до відкриття пам’ятника на Святі деруна був встановлений рекорд України – дерун вагою 118 кілограмів, на приготування якого пішло 100 кілограмів картоплі. Спробувати улюблені ласощі українців змогли всі бажаючі – голодним ніхто не залишився.

ПАМ’ЯТНИК КАВУНУ
Розташування: Гола Пристань, Херсонська область.
Автор: Невідомий.
Історія: У 2008 році з’явився ще один дивний пам’ятник – пам’ятник кавуну, а знаходиться він у Херсонській області у місті Гола Пристань. Це місто вважається столицею кавунів, адже тут вирощується половина всіх українських солодких ягід. Звідси вони відправляються у різні куточки України та країни Європи.
Виглядає пам’ятник як справжнісінький кавун з відрізаною скибкою. Виготовлений він з бетону. Велетень досягає у висоту 1,75 метрів, а ширина його – 1,20 метрів.
Встановили пам’ятник у рамках щорічного фестивалю «Український кавун – солодке диво». Цей фестиваль святкують кожен рік, починаючи з 2002 року.
Хизуючись своїми досягненнями, місцеві не зупинилися на пам’ятникові кавуну, і у 2015 році поруч з ним з’явилися ще й пам’ятники дині та гарбузу.

ПАМ’ЯТНИК ДАЧНИКАМ
Місцезнаходження: Бердянськ, Запорізька область
Автор: Микола Мироненко.
Історія: за рік до його створення мешканцям міста сподобалося свято, яке вперше провели на честь закінчення дачно-городнього сезону. З тих пір місцева влада вирішила проводити захід щорічно. Наступного святкування 2005 року й було встановлено цей гумористичний пам’ятник.
Ставлення людей до нього неоднозначне. Можна багато сперечатися з приводу скульптури, але місто курортне і у ньому є багато незвичних арт-об’єктів, котрі піднімають настрій і містянам, і відпочиваючим туристам.

ПАМ’ЯТНИК ОГІРКУ
Розташування: Ніжин, Чернігівська область.
Автор: Місцевий митець Леонід Воробйов.
Історія: Цей пам’ятник присвячений відомому хрусткому ніжинському огірочку, символу міста. Відомі ці огірки ще з часів Катерини ІІ, за наказом якої вони завозились до царського двору.
Зініціював появу пам’ятника «Ніжинський консервний завод», який виготовляє ці неймовірно смачні огірочки, починаючи з 1927 року.
Пам’ятник відкрили у 2005 році. Зроблений він з граніту зеленого кольору, який привезли аж з Італії. Це «маленький» огірочок, вага якого сягає 50 кілограмів, лежить на бочці для соління, а постамент побудований у вигляді льоху, в якому зазвичай зберігаються соління.

ПАМ’ЯТНИК ЧОРНИЦІ
                         
Розташування: с. Гукливе, Закарпаття.
Автор: Ужгородський скульптор Михайло Колодко.
Історія: У селі Гукливе на Закарпатті вирішили увіковічнити корисну ягоду – чорницю. Цей регіон відомий своїми величезними плантаціями цієї ягоди. Саме тут проходить щорічний фестиваль «Верховинська яфина» (це місцева назва чорниці), на якому можна поласувати як свіжими ягодами, так і різноманітними смаколиками з нею, а ще все це запити смачним чорничним напоєм.
Пам’ятник встановили у 2010 році, у рамках першого фестивалю. Зроблений він з бронзи і виглядає як справжня ягода з листочками, от тільки розмір в неї, як у величезного яблука.

ПАМ’ЯТНИК СТОПТАНИМ ЧЕРЕВИКАМ
Розташування: Київ.
Автор: Скульптори Андрій та Петро Озюменки.
Історія: А ви чули про пам’ятник, який увійшов до книги рекордів України? Ні? Тоді читайте уважніше.
Біля метро «Лук'янівська» у Києві, на вулиці Білоруській, красується пам’ятник стоптаним черевикам страхового агента, який зносив їх, шукаючи клієнтів, адже, як відомо, агентів «ноги годують». Але це пам’ятник взагалі людям, які «стоптують свої черевики» на шляху до професійного успіху. Вважається, що, якщо поміряти це взуття, то вдасться будь-яка справа, можливий навіть кар’єрний злет.
Розмір бронзових черевиків – 92, довжину вони мають 80 сантиметрів, а вагу кожен – 90 кілограмів. Якщо б це взуття було за розміром реальній людині, то це був би велетень зростом більше п’яти метрів.
Виготовляли майстри цю диво-споруду чотири місяці, а відразу після відкриття монумент потрапив до книги рекордів України, адже більш ніде не знайдете взуття такого розміру, яке ще й поміряти можна.

ПАМ'ЯТНИК НЕВІДОМОМУ КОРУПЦІОНЕРОВІ
Розташування: Чернівці.
Автор: Художник-перфоматор Анатолій Федірко.
Історія: Якщо поєднати ідею пам’ятника українській гривні і жабі, що душить вийде наш наступний пам’ятник, який називається «Пам’ятник невідомому корупціонеру».
Відкрили його 20 жовтня 2009 року у місті Чернівці. Встановили його на Турецькій площі.
Провідною частиною композиції є зображення монети, діаметром 90 сантиметрів. Лівіше – скульптура руки, яка підштовхує цю монету до протилежної сторони монумента, де на цю монету вже очікують дві долоні.
Вага монети – 90 кілограмів, а загалом увесь пам’ятник сягає 250 кілограмів.
Пам’ятник стоїть на рухомих коліщатах, ніби шукає притулку. Але автор каже, що з часом хоче закріпити фігуру, щоб не зламали вандали.

ПАМ’ЯТНИК ШАЛТАЮ-БОЛТАЮ
Розташування: Кременчуг, Полтавська область.
Автор: Невідомий.
Історія: Всі, хто читав про Алісу у Задзеркаллі, обов’язково пам’ятає Шалтая-Болтая.
У Кременчузі, Полтавської області, існує пам’ятник, присвячений цій фігурі. Відкрили його у 2003 році у центральному парку культури й відпочинку «Придніпровський».
Шалтай-Болтай – це пам’ятник золотому яйцю, з ногами та руками, який сягає у висоту 4 метрів. Це своєрідна ілюстрація філософської думки, що з яйця починається життя. Пам’ятник набув неабиякої популярності. Не дивно було почути у місті розмову по телефону з питанням: «Ти ліворуч чи праворуч від яйця»?

ПАМ’ЯТНИК «СТРІЛА АМУРА»
Розташування: Кропивницький.
Автор: Архітектор Вадим Мездрин.
Історія: На перший погляд, назва пам’ятнику не викликає ніякої зацікавленості, адже подібні пам’ятники є майже у кожному місті. Але не поспішайте з подібними висновками. Історія цього пам’ятника дуже цікава і абсолютно унікальна. Кошти для створення пам’ятника були зібрані у рамках благодійної акції. Збирали гроші художня галерея разом із «Кіровоградським фотобієнале–2009». На табличці, яка знаходиться поруч з пам’ятником, збережені імена всіх меценатів, залучених до створення цієї пам’ятки.
Пам’ятник зроблений у вигляді лавки, яку пронизує стріла Амура. Задумано це як місце для закоханих пар, що проводять тут побачення довгими тихими вечорами.
Місце одразу стало улюбленим, особливо для пар, які одружуються. Саме тут вони обов’язково роблять весільні фотознімки. А ще на лавці закріплено багато замків з іменами закоханих.

ПАМ’ЯТНИК САМОГОННОМУ АПАРАТОВІ
Розташування: Черкаси.
Автор: Скульптор Микола Петренко.
Історія: У 2008 році у місті Черкаси відкрився незвичний пам’ятник самогонному апарату. Вага його 400 кілограм, а висота – 2 метра.
Пам’ятник зроблений у вигляді вусатого українця з кухлем в руці, біля якого сидить кіт, як символ домашнього затишку, а позаду них – самогонний апарат величезного розміру. І надпис, що гласить: «Пий та не впивайся».
Але найцікавіше, що цей самогонний апарат є ще й діючим фонтаном, з якого тече справжній самогон. Але кажуть, що там просто звичайна горілка, однак, це зовсім не робить пам’ятник менш привабливим для чисельних відвідувачів.

ПАМ’ЯТНИК «ПАСХАЛЬНЕ СОНЦЕ»
Розташування: Івано-Франківськ.
Автор: 300 майстрів з 20 країн світу.
Історія: Пам’ятник «Пасхальне сонце» був зроблений у 2007 році під час Міжнародного фестивалю «Свято ковалів». Висота пам’ятнику приблизно 3 метра, а діаметр – близько 2 метрів.
До диску прикріплені 12 металевих промінів, які створені з янголів, жучків та дзвіночків. Кожен промінь цього величезного сонця кували майстри з різних країн, які володіють різними ковальськими техніками. Таким чином, пам’ятник став неймовірно цікавим, неповторним і дійсно міжнародним.

ПАМ’ЯТНИК «НІС ГОГОЛЯ»
Розташування: Київ.
Автор: Львівський скульптор Олег Дергачов.
Історія: Цей жартівливий пам’ятник знаходиться на Андріївському узвозі в Києві. Створений він і як ілюстрація до відомого твору Миколи Гоголя «Ніс», і, одночасно, присвячений самому письменнику, видатна частина обличчя якого відома всім, хто бачив його портрети.
Встановлений пам’ятник у червні 2006 року. Зроблений він з бронзи.
Існує легенда, за якою Микола Гоголь, свого часу, гуляючи Андріївським узвозом, потрапив під холодний дощ, наслідком чого став нестерпний нежить. Тож ні про що, крім власного носу, думати він вже не міг. Тоді і виник задум повісті «Ніс». Все може бути, адже, за словами екскурсоводів, якщо потриматись за «гоголівський ніс», то можна швидко вилікуватись від нежитю. Тож бажаючих це спробувати на собі, а ще сфотографуватись із відомим персонажем завжди дуже багато.

ПАМ’ЯТНИК ЖІНОЧІЙ БІЛИЗНІ
Розташування: Київ.
Автор: Художник Володимир Білоконь.
Історія: Пам’ятник, що ззовні дуже походить на глобус, встановлений в Києві у 2010 році неподалік від кінотеатру «Україна». Але на цій моделі земної кулі ви не знайдете звичайних материків. Замість них знаходяться пікантні деталі жіночого вбрання – трусики та бюстгальтери.
Зроблений пам’ятник із заліза, отже, й вага його зовсім не символічна – майже 300 кілограмів.
Автор наполягає на тому, що його робота – це символ жіночої краси, і запевняє, що бажання, які ви загадаєте біля цього пам’ятника, обов’язково будуть здійснюватися.

ПАМ’ЯТНИК «БДЖІЛКА-ТРУДІВНИЦЯ»
Розташування: Тернопіль.
Автор: Скульптор та архітектор В'ячеслав Матвіїв
Історія: В 2010 році в Тернополі біля драматичного театру, за ініціативою місцевих бджолярів, був відкритий пам’ятник бджілці. Бджілка – це символ працелюбства та наполегливості у досягненні своєї мети. Задумувався він як символ українця-трудівника, який, наче бджілка, наполегливо і важко працює.
Зроблений пам’ятник у вигляді стільників, на яких сидить маленька бджілка. «Бджілка» вилита з бронзи та сягає заввишки 2,5 метрів.

ПАМ’ЯТНИК ПОСМІШЦІ
Розташування: Львів.
Автор: Скульптор і карикатурист Олег Дергачов
Історія: А ви бачили колись, як посміхається риба? Здивувались? Тоді вам до Львова. Саме тут встановлений пам’ятник посмішці. Зовсім невеличка, заввишки біля метру, рибка, що посміхається, знаходиться на вулиці Вірменській.
Вперше весела рибка з’явилась у Львові у 2001 році, як дарунок автора, і радувала собою мешканців та гостей міста сім років поспіль, аж доки у 2008 році скульптор не замінив її на іншу, ще більш усміхнену та позитивну. За його задумом, з часом Львів змінюється, тож повинна змінюватись і рибка, як символ настрою цього чудового міста. І, схоже, Львів дійсно змінився на краще, адже, на відміну від своєї попередниці, друга рибка посміхається, як то кажуть, від вуха до вуха.
Але рибка оригінальна не тільки своєю посмішкою – в неї ще й замість плавників пальці. Та й взагалі вона чимось схожа на людину.
Це лише невеличка частина цікавих і дивовижних, інколи чудернацьких, пам’ятників України. Вони приваблюють туристів і не залишають їх байдужими. У будь-якому населеному пункті можна знайти своє диво. Придивляйтесь, і ви ні за що про це не пошкодуєте.

Немає коментарів:

Дописати коментар